Food ingredientswe know it all!

Wspieramy naszych partnerów biznesowych, by produkowana przez nich żywność przemawiała
do​ wszystkich zmysłów i odpowiadała trendom globalnym i lokalnym gustom ich klientów.

LIBRA

Food Ingredients

Libra Food Ingredients to producent przypraw i dodatków funkcjonalnych dla wielu branż przemysłu spożywczego: mięsnej, piekarniczej, cukierniczej, rybnej, wege. Jesteśmy polską rodzinną firmą – od ponad 20 lat sprawdzonym partnerem biznesowym. Nasze zakłady produkcyjne zlokalizowane są w centralnej Polsce, a sieć dystrybucji obejmuje cały świat. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem R&D i rozbudowanym parkiem maszynowym. Oprócz doskonałej jakości produktów oferujemy wsparcie fachowego doradztwa naszych specjalistów na każdym etapie projektu: od pomysłu przez produkcję aż po półkę sklepową.

0
Rok założenia
0
Ilość wdrożonych produktów
0
Ilość opracowanych receptur
0
Ilość klientów
Nasz

wspólny sukces

Food Ingredients Group to sześć spółek, które pracując dla firm z branży spożywczej wspierają się nawzajem swoim doświadczeniem i know-how. W ciągu 22 lat swojego istnienia firmy FIG wyrosły na znaczących graczy w branży spożywczej na rynku polskim i międzynarodowym.
Asortyment oraz system pracy przedstawicieli handlowych oraz działów R&D zostały tak zaprojektowane, aby rozwój jednej z firm napędzał rozwój pozostałych. Jesteśmy w procesie inwestycyjnym od kilku lat.

Food Ingredients Group

Food Ingredients Group składa sie z 6 spółek

Libra
ADDITIVIA
Interfiber
Lauta
Flavours Factory
Custom Fiber
KREOWANIE SMAKU

KREOWANIE SMAKU

Działając na rynku spożywczym od ponad dwóch dekad doskonale poznaliśmy potrzeby naszych klientów dzięki temu, że badamy potrzeby ICH klientów. Nasza wiedza i doświadczenie jakie zgromadziliśmy przez te wszystkie lata pozwala nam na projektowanie produktów, które wpisują się w trendy rynkowe i odpowiadają na zapotrzebowanie konsumentów. To oni jako ostatnie ogniwo łańcucha zakupowego stanowią nasze odniesienie. Pomimo, że pracujemy dla producentów żywności, wiemy, że nasza praca będzie dobrze oceniona tylko wtedy, gdy wpasuje się w gust konsumenta! Tworząc produkty kompleksowo myślimy o kwestiach technicznych związanych z produkcją, o kosztach wytworzenia, o konsystencji, smaku i aromacie, trwałości, deklaracjach na etykiecie, dostępie do surowców, polityce jakościowej. I to wszystko odnosimy do badań trendów konsumenckich regionalnych, polskich, a jeśli trzeba do ogólnoświatowych.

Libra jest częścią Food Ingredients Group do której należą również Interfiber – producent błonników, Flavours Factory – producent aromatów oraz Lauta – producent karagenów. Korzystając z doświadczenia wszystkich firm należących do Grupy możemy zapewnić kompleksową ofertę oraz pełną synergię wszystkich komponentów i składników potrzebnych do produkcji produktów spożywczych projektowanych przez nasz Dział R&D. Przedstawiając nasz produkt dajemy Ci kompleksową ofertę – projekt produktu, kalkulację kosztów wytworzenia, receptury, badania jakościowe, oraz wszystkie potrzebne dodatki i środki funkcjonalne wraz z gwarancją dostaw według ustalonego harmonogramu. Do Ciebie należy wybór oraz zaplanowanie produkcji!

R&D + centrum aplikacyjne

Nasz Dział R&D to zespół fachowców z ogromną wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu smaków i projektowaniu produktów spożywczych. Bazując na swoich kwalifikacjach i badaniach trendów konsumenckich kreują autorskie rozwiązania zaskakując nas wielością rozwiązań. Pracują również nad problemami technologicznymi i potrzebami, z którymi zmagają się producenci żywności. Tworzą ofertę szytą na miarę poruszając się w zakresie - kosztów, składników, technologii lub smaków - wyznaczonym przez zleceniodawcę. Rozwiązania testowane są w naszym Centrum Aplikacyjnym, a po pozytywnym przejściu prób wewnętrznych, w warunkach linii produkcyjnej klienta. Wszystkie produkty i próby wykonywane na zlecenie klientów obarczone są klauzulą poufności.

JAK POWSTAJE

NASZ PRODUKT

BADANIE TRENDÓW
KONCEPCJA, POMYSŁ
PRACE W R&D
PRÓBY W CENTRUM APLIKACYJNYM
DEGUSTACJE WEWNĘTRZNE
PREZENTACJE DLA KLIENTA
PRÓBY U KLIENTA
WDROŻENIE PRODUKTU NA RYNEK
GWARANCJA CIĄGŁOŚCI DOSTAW KOMPONENTÓW DO PRODUKCJI

JAKOŚĆ

Libra jako dostawca dla branży spożywczej nieustannie dba o zapewnienie najwyższej jakości swoich produktów. Certyfikowani, dokładnie weryfikowani dostawcy, ścisła kontrola komponentów, ziół i przypraw, przestrzeganie procedur na linii produkcyjnej oraz kontrola produktu przed wysłaniem do klienta. Wszystkie kolejne etapy produkcji pozostają pod ścisłym nadzorem pracowników Działu Kontroli Jakości. Dzięki temu jesteśmy pewni, że każde zamówienie opuszczające nasz magazyn spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa obowiązujące w zakładach produkcji spożywczej.

Spełnienie norm międzynarodowych przez cały zakład produkcyjny Libra potwierdza certyfikat BRC-8. Specjalne wymagania jakościowe, żywnościowe lub religijne potwierdzają osobne certyfikaty wystawiane dla poszczególnych produktów. Aktualne certyfikaty Halal, Kosher, Bio wystawione dla produktów spełniających restrykcyjne wymagania dołączane są do poszczególnych zamówień.

Duża część produkcji Libry realizowana jest zgodnie ze specjalnymi wymaganiami odbiorców - dla produktów z „czystą etykietą”, z limitowaną ilością dodatków E, bez alergenów lub pod specyfikację klienta.

Dział jakości jest naszą gwarancją, że wszystkie deklaracje jakościowe jakie składamy naszym klientom są rygorystycznie realizowane przez każdego pracownika Libry.